כנס מיתופיה 2024

- - - - - ב- 22 באוגוסט בספרית משה שכטר במודיעין

סיכום כנס מיתופיה 2009

כנס מיתופיה 2009 התקיים ב-27 באוגוסט 2009, והוא תם ונשלם – תודה למתנדבים, למרצים ולאורחים!

תוכנית כנס מיתופיה 2009

שעות האולם הגדול הבית של בילבו
1000-1130 סוורוס סנייפ ובית בלק האצילי ועתיק היומין / אורי עמית
זעקת הדור האבוד / רן בר-זיק
1130-1300 הארי פוטר והטרוריסט מאפגניסטן: הדי עידן הטרור העולמי והמאבק בו בכתיבתה של רולינג / עו"ד גדעון אורבך
כאשר בארזים נפלה שלהבת – סארומן, דנתור וייצוגם של הטוב והרע בשר הטבעות / מוטי אבנר
1300-1400 ה פ ס ק ת   –   צ ה ר י י ם
1400-1530 מי יחיה כשהארץ תרעד – על שכר ועונש בסוף העולם / ארנון רייכמן
הירוק, המכוערת וסיר גווין / לימור שיפוני
1530-1700 "אבק" מציגים – סודות מסט הצילומים (פאנל)
צדק צדק תרדוף – תפיסות המשפט והצדק בעולמו של טולקין / ורה שיכלמן
1700-1830 הבשורה על פי סלית'רין / אוסנת סטימצקי
תולי פלינט מספר- "לשם ובחזרה, קטעים מזכרונותיו של הוביט זקן"
1830-2000 למה צריך להוליך דרקון לים המלח? / נועה רייכמן
הארי פוטר ואפקט הפלצבו / אמנון הלל
2000-2130 חידון "הנשר והמטאטא"
[הכניסה חופשית]
2130-2300 מפגש קהילת טולקין
[הכניסה חופשית]
היחס לכוח ולעוצמה בעולמה של רולינג / ג'ניה קוזלוב

סיפורים

כנס מיתופיה 2009 היה כנס מוצלח במיוחד ורבים-רבים הגיבו וסיפור על החוויות שלהם מהכנס בפורומים ובבלוגים השונים. ריכזנו כאן מספר חוויות וקישורים לפתילים בפורומים השונים.

לפתיל חוויות הכנס בפורום קהילת טולקין

לפתיל חוויות הכנס בפורום קהילת הארי פוטר לבוגרים

התקצירים נאספו על ידי עמוס בן ישראל ובחלק מהם נעשו קיצורי עריכה הכרחיים.

מוטי (הורמיז)

ללא ספק אחד הכנסים המוצלחים ביותר בהם השתתפתי. ההרצאה של רן העלתה נקודות מעניינות מאד, ההרצאה של ורה, אותה כבר שמעתי מראש, הייתה ברמה גבוהה במיוחד ומספרי הסיפורים תרמו תרומה ייחודית לכנס והלוואי ושיתוף הפעולה המוצלח הזה ימשיך להתקיים גם בעתיד. החידון היה בהחלט משעשע, בחלקים שיכולתי לעקוב אחריו כשלא הייתי עסוק בלשנן שוב את הטקסט למערכון…

זו הייתה עבורי הפעם הראשונה בה העברתי הרצאה בכנס של הקהילה, ולמרות החשש הראשוני, אני חייב לומר שנהניתי בצורה יוצאת דופן, במיוחד מהדיון שלאחר ההרצאה שפתח לי כמה נקודות חדשות למחשבה בנושא. כמובן ששמחתי במיוחד כש "בטיפול" זכה לאהדת הקהל. העבודה על המערכון הייתה חוויה מדהימה לכל מי שנטל בו חלק – גבריאל, עמרי, יואל, ורה ואורי – תודה מכל הלב על כל המפגשים הנפלאים!

למרות שבאופן כללי לכנס עצמו לא הגיעו הרבה אנשים, מבחינת הקהילה שלנו הייתה נוכחות מרשימה- היה נפלא לראות שוב כמה מותיקי הקהילה שממשיכים לשמור על קשר דרך הכנסים, לא מעט חבר'ה חדשים ומעניינים שנשמח מאד לראות באירועי הקהילה גם בהמשך, כמעט את כל החבר'ה הקבועים וכמובן, את מגן ינון, אחד ממייסדי הקהילה, אותו פגשתי אתמול לראשונה.

בקיצור, תודה מכל הלב לכל המרצים, המתנדבים במיוחד לסגל ולאילן המנהל שהצליחו להרים כנס יפה מאד למרות לחץ הזמן והקשיים הלא פשוטים שעמדו בפניהם השנה. מקווה שנזכה להיפגש בעוד הרבה כנסים מוצלחים גם בעתיד.

מור (היניאל)

התכנים היו מדהימים – הצלחתי להכנס לחלקים מההרצאות של אסנת ואמנון, חלק מהסיפור של תולי וכל לימור (כן-כן, הכל!!!)

ובטיפול! אני אשאיר לאחרים לתת פידבאק, אני כמעט בטוחה שלא הייתי היחידה שצחקה, למרות שהיה לי קצת קשה לשמוע…

נהניתי מאוד מהתכנים ומהפידבאק עליהם, לראות את החבר'ה – ישנים וחדשים כאחד (ומד"ביסטים! הם צצו שם כמו פטריות אחרי הפצצת ת"א!)

תודה לסגל המדהים שלנו – יואל והלה על התכנים ועל כך ששמרו על השפיות שלי, לנצר ויאיר על העזרה, למיטב על הקישוטים (אני אמצא את מי שעשה את זה ואעיף לו כאפה, תודי שזה יופי של עונש) לאודי וליוליה (החידון היה משעשע למרות שראיתי רק חלקים ממנו) ולאילן על הניהול והארגון.

אני רוצה גם להודות למתנדבים המעולים בקופות – גל ברקאי (גם שנה הבאה אתה הולך למצוא עודף), ענבל, סימון, אמירה, נגה ונגה, דור, גל קפון, נומקין, אור ונטע. לא סיימתי לעבור על הכל, אבל לקחתם ברצינות את עניין הסימונים – תודה! זה עושה לי עכשיו חיים קלים הרבה יותר.

נתראה בשנה הבאה! =)

עמוס (Moriquendi)

שמחתי לפגוש את כולכם. הייתי לאורך כל הכנס ואני רואה שפיספסתי המון. הייתי בהרצאה טולקינאית אחת, של מוטי (כל הכבוד!) בהרצאה פוטריסטית אחת – של אסנת (תשבחות), בהקראה אחת – של לימור (מרתק זו לשון-המעטה), חידון אחד (ניצחתי בחידון טולקינאי-פוטריסטי עם קסטנייטות!), הצגה אחת (מצויינת, נשפכתי מצחוק) ושני מפגשים (בכל זאת סוכן כפול).

אולי רשימה ארוכה אבל נראה לי מעט מדי. פעם הבאה נא להביא דוכן שימכור פלנטירי לבאי הכנס המעוניינים לראות מה היה בהרצאה שפיספסו.

נצר (נצר_יסילדור)

כפי שכבר נאמר, הכנס היה ברמה גבוהה ביותר מבחינת תכנים. לדעתי אפשר לומר שבהכללה, מיתופיה של השנה היתה האיכותית ביותר. הייתי בהרצאות של ארנון, מוטי ותולי, ואני רק מצטער שלא היתה לי הזדמנות להכנס ליותר הרצאות.

נהניתי כרגיל מהחברה של הקהילה, ומהאווירה המדהימה שמרגישים כשמוקפים בחברים מכל עבר… ואני חייב בהקשר הזה מילה (או יותר) על המופע "בטיפול" – אדיר, אדיר ושוב אדיר! בחלק מהמופע הייתי מכופף עד הרצפה מרוב צחוק. אני מאוד מעונין לראות וגם לקחת חלק בעוד יוזמות מעין אלה (רן ואמינוב בדרכים עוד ישוב…)

כמו תמיד, יש לי רק מילים טובות לומר על הסגל המצוין שהיתה לי הזכות לקחת בו חלק. כמובן שבתוכו נכללים גם המתנדבים המסורים, שחלקם התנדב תחת אחריותי זו השנה הרביעית(!!!). המתנדבים הותיקים והחדשים כאחד עשו עבודה מצוינת שנתנה לי שקט נפשי והרגשת נינוחות בכנס, ואני מעריך את זה מאוד.

אני מחכה ומצפה לשנה הבאה, שיתכן שבה כבר אגיע לכנס בתור אזרח תמים. עד אז, תשאירו את המציאות קרובה לדמיון

אורי (אנאריון)

כנסים עם הקהילה זה תמיד חוויה אדירה – כזו שמצפים לה חודשים לפני וזוכרים אותה שנים אחרי.

הפעם כמו שנאמר על ידי כולם, הכנס הזה היה משובח במיוחד. תמיד כיף לפגוש את כולם – ולראות אנטים מעבר הקהילה.

אחרי ההקמה ופגישות רבות נכנסתי להרצאה של רן. זה תמיד מעניין לעסוק בקשר של שר הטבעות והקיום של האדם בעולמנו – כמו שלדעתי עשתה ההרצאה הזו. היה מעניין ומרתק. בהרצאה של גדעון החכמתי ונהנתי. לשונו של גדעון חדה כתער והוא מעביר את הדברים היטב.

מספרת הסיפורים הייתה מבחינתי אחת מההצלחות הגדולות של הכנס. שעה של עונג צרוף. סיפור מרתק שהועבר בצורה מעולה ומקצועית. גם הסקירה של המספרת על המקצוע הייתה מאוד מעניינת. זהו דבר שלדעתי יש להמשיך איתו בכנסים הבאים ולא רק במיתופיה.

בגלל עייפות קשה שתקפה אותי (בעקבות לילה לבן של התרגשות…) בחרתי שלא להיכנס לסלותים הבאים אך שמעתי כי ההרצאה של ורה הייתה מעניינת מאוד.

החידון היה משעשע ביותר. ראתי את עמרי מתמוגג במציאת בן טיפוחים, ואת מיטב שהפכה למומחית (בעלת שם עולמי…?) המחתרתית לדוקטרינת המאש.

העובדה הרבה על המערכון בחודשים האחרונים הייתה באמת מהנה -בכל חזרה. אבל לשמוע את הצחוקים של הקהל ואת התגובות שלאחר מכן – זה היה באמת משמח. תודה ליואל, גבריאל, עמרי ורה ומוטי על תקופה מדהימה ומצחיקה של חזרות, גוּסוֹת יזע (ודמעות…כמעט). אני באמת שמח שאנשים בקהילה צחקו ונהנו.

אז כאמור היה מהמשובחים שבכנסים. תודה לאילן ולמארגני הכנס שהשקיעו כל כך הרבה מעצמם לתת לנו את הכנס המעולה. למתנדבים, תודה על כל ההשקעה שבלעדיה לא היה כנס, ולמרצים שסיפקו לנו את אחד הכנסים האיכותיים שידענו.

לחברים החדשים, שמחתי להכיר ולדבר איתכם, נקווה לראותכם בהמשך בפעליות ובפורומים.