כנס מיתופיה 2024

- - - - - ב- 22 באוגוסט בספרית משה שכטר במודיעין

סיכום כנס מיתופיה 2005

כנס מיתופיה 2005 תם ונשלם!

מיתופיה 2005 כנס מיתופיה התקיים ב-25.08.2005 במרכז רוזין בתל אביב והיה מוצלח במיוחד! תודה לכל המארגנים, המתנדבים, המרצים, המקרינים וכמובן לכל באי הכנס! אנו מקווים שנהניתם. אנחנו מאד נהננו!

תמונות מהכנס

 

חוויות מהכנס

כנס מיתופיה הכה גלים בקרב קהל חובבי ג'.ר.ר טולקין והארי פוטר. התכנים המרתקים ושפע הפעילויות הקורצות משכו מאות מהחובבים אל הכנס ורבים מהם טרחו לכתוב את חוויותיהם בפורומים ובבלוגים השונים. בדף זה ניתן לקרוא חוויות ודעות של מבקרי הכנס. חלק מהטקסטים עברו עריכה קלה.

גויתינה (מפורום טולקין): כשידעתי לראשונה על הכנס, תכננתי להגיע לכול היום, אך כשיש לך שתי אחיות תאומות שזה עתה נולדו…. מגיעים קשיים ממקומות לא צפויים. כך, ראיתי את ההוביט, את ההרצאה ארזה, את ההרצאה של ראובן ולאחר מכן נאלצתי ללכת. אך גם הבוקר שהיתי בו היה חוויה נפלא ומעניינת. נהנתי במיוחד מן ההרצאות אשר הביאו לידעתי דברים חדשים אך גם דברים שידעתי כבר לבשו צורה מרתקת ומעניינת כשבאו מתוך השקפותיהם ודעותיהם של המרצים. זה היה האירוע הראשון על יצירותיו של טולקין שהיתי בו וללא ספק הוא גרם לי לרצות להמשיך ולבוא לאירועים כאלו ואף ליטול חלק בהם ולעזור. לכן, ברצוני להגיד תודה רבה לכל המארגנים וכמובן יישר כוח!

אסטה (מפורום טולקין): עשה לי את החופש 🙂 ההרצאות היו טובות והאווירה הייתה מאוד חמה ושמחתי מאוד לפגוש את כולם (תמונות אני אשלח כשיגיעו מפיתוח), עכשיו רק צריך לחכות שנה לפעם הבאה

נופר (מפורום טולקין): ההרצאות הטולקינאיות והפוטריסטיות היו מאוד מעניינות, אם-כי לצערי פיספסתי את ההרצאה של עדי ששמעתי שהיתה מאוד מוצלחת. לא נכנסתי לסרטים, מסיבה מובנת. תיכנון לוח הזמנים של ההרצאות היה נהדר: לא רק שהיה מספיק זמן לכל מרצה להעביר את מה שיש לו ולקהל לשאול שאלות, גם לא היה צריך למהר להרצאה הבאה והיה זמן להסתובב בנחת. אם חשבנו שהקציבו יותר מדי זמן לכל הרצאה, הרי שלא היתה דקה מיותרת.

ראובן (מפורום טולקין): אין לי אלא לחזור על מה שאמרו קודמי, היה תענוג מההתחלה ועד הסוף, והיה כיף לדבר עם האנשים המוכרים ולפגוש חדשים. אני גם מרגיש צורך להודות למארגני הכנס על הכבוד ועל ההזדמנות שניתנה להרצות. מגיעות גם מחיאות כפיים גדולות לפוטריסטים. אני רק מקווה שבכנס הבא הכתבות בעיתונים לא יהיו על המלחמות בחרבות גומי בין הטולקינאים לפוטריסטים, אלא על פחד המוות כפי שהוא משתקף בשתי היצירות הללו ולמה זה בכלל רלוונטי (אבל לא צריך לקוות ליותר מדי).

אורי (מפורום טולקין): כמו בכמה אירועים בעבר, נמנע ממני הפעם לקחת פעיל בתכנון ובהכנת הכנס, ועוד יותר מצער היא העובדה שהגעתי אליו רק ב 6 וחצי בערב (החנתי את האוטו, ורצתי כחץ מקשת דרך הדלתות הצדדיות, הפחדתי את המתנדבים הצעירים בדוכן הכרטיסים וטסתי לתוך האולם בדיוק בזמן לברך חלק מחבריי למחתרת ועוד חברים מהקהילה ולהתיישב בנוחות ובסיפוק להרצאה הנפלאה של עדי – הפן החיובי בכל עניין האיחור ). אין ספק, גם בתור מי שהיה חצי כנס – שהעונג היה אין סופי. העונג הזה לא נבע רק מהתכנים הנפלאים (לפחות הטולקנאים – לא הייתי באחרים), אלא מעצם ההרמה של כנס ראשון מסוגו, המנוהל ע"י קהילתינו האדירה. גיא, יואל,רן, אילן ועמוס תודה עצומה לכם, תודה לכם על הפנטסיה. הפנטסיה שנמצאת ומתקיימת בספרים ובתכנים עליהם עסקנו בתכנים, התהלכה הפעם באושר ותחושת גאוה טולקנאית ובין המסדרונות של אולם רוזין. את הפנטסיה הזאת יצרתם במו ידכם, אתם וכל שאר האנשים שתרמו עזרו והתנדבו. עוד אירוע המראה את רוח הקהילה , הרוח הנושבת בין כל אנשיה באהבה. אהבה היוצרת יצירות מרהיבות כמו הכנס. עונות רבות איחר לפרוח, אך כאשר פתח הניצן לבסוף את עליו והצטרף לשאר הפרחים בענף התברר שמדובר בפרח המרשים והיפה מכולם.

נגיני (פורום הארי פוטר לבוגרים): הייתי בשתי ההרצאות הראשונות (שני צידי המטבע וספרות ילדים ספרות ילדותית) הם היו ממש יפות ואני בטוחה שגם אלה שלא היתי בהן היו מעולות.

צפרדע שוקולד (פורום הארי פוטר לבוגרים): ההרצאה של עדי פלדמן היתה טובה במיוחד, וגם שאר ההרצאות היו נהדרות, והיתה בהן נוכחות מרשימה ביותר. פגשתי שם כמה מחברי הפורום, אף שחלקם זיהו אותי רק אחרי שחלפה לה המחצית הראשונה של היום – למרות שהיה לי תג עם שם על החולצה.

שמרית (פורום הארי פוטר לבוגרים): הכנס היה מצויין. נהנתי מכל רגע: ההקמה, ההרצאות של רוני ודודו שהיו מעניינות, ההרצאה של עדי שהייתה מרתקת ומדהימה, ההרצאות הטולקינאיות שהייתי בהן בזמן שהייתי סדרנית באולם הקטן וכמובן לחטוף חרופים על מזרון ספורט בין ההרצאות. בסך הכל היה נהדר ושמחתי לפגוש את כל מי שבא (במיוחד את "אחותי" האובדת). נורא התלהבתי לראות כמה אנשים באו לכנס ואיזה הצלחה הייתה לו.

Figgy (פורום הארי פוטר לבוגרים): כל הכבודים: למארגנים, למרצים, למתנדבים – או בקיצור לכל מי שעבד קשה כדי לארגן לנו חוויה כזאת. ההרצאות היו מצוינות, הפאנל היה מצחיק בטירוף, החידון היה חביב – התגאיתי לגלות שאני פוטריסטית בקיאה ביותר, בפעם הבאה תגרילו מכונית, אני מבטיחה להירשם (האמת היא שהשאלות הפוטריסטיות פשוט היו קלות עד כדי גיחוך לפעמים, במיוחד לצד "יש לכם 30 שניות לרשום כמה שיותר מילים נרדפות ל'עלה' שהיו בשימוש בעידן השלישי". או משהו כזה). מעל לכל – האווירה הייתה מדהימה. מחכה לפעם הבאה 🙂

MoOnY (פורום הארי פוטר לבוגרים): מאוד נהניתי בכנס ואני חושב שהוא היה הצלחה גדולה . אהבתי מאוד את ההרצאות של ג'ניה, רוני ועדי. והסרט "ההוביט" עם ההערות בפופ-אפים האלו הרג אותי מצחוק – הוא היה מצליח ביותר אם היו מפרסמים אותו ככה ;). כנס מיתופיה 2005 לשלטון!

שמעון נעים (פורום 'המגדל הלבן' – פאנפיקשן): היה כנס נפלא, לטעמי אפילו יותר מ"אבק בין כוכבים" הזכור לטוב, ובמיוחד ההרצאה של גדעון. כל הכבוד לכל הנושאים במלאכה! מי שלא בא הפסיד!

Blade of Fire (פורום הארי פוטר ספרים בתפוז): "מופע האימים של טולקין" היה גדול!!!!! ובכלל כל הכנס הזה היה אלוהי!!

freshlama (פורום פאנפיקים בתפוז): נהניתי ממש. והיו הרצאות מעולות (לרוב). ונהנתי לפגוש את כולכם.