כנס מיתופיה 2024

- - - - - ב- 22 באוגוסט בספרית משה שכטר במודיעין

המארגנים

 

קהילת טולקין הישראלית

קהילת טולקין הישראלית הוקמה בשנת 1996 ומאז היא פעילה בתחום. הקהילה מפעילה אתרים ומאגרי מידע ומקיימת מפגשים, טיולים, אירועים וכמובן כנסים. הקהילה משתתפת באופן פעיל בארגונם של כנסי אבק כוכבים ועולמות משנת 2003 וכן עורכת את ועידת ריבנדל, שהוא כולו על טהרת כתבי טולקין.

חברי הקהילה עוסקים בעיקר במחקר ובדיונים על ג'. ר. ר. טולקין ויצירותיו, והקהילה מפעילה אתרים רבים שמטרתם לתת מידע על הנושא לכל המתעניין. לצד הפעילות הענפה סביב התחביב המשותף שלנו, חברי הקהילה עוסקים בפרויקטים התנדבותיים רבים.
בקהילה חברים כ-300 איש, והיא פועלת באמצעות עמותת טולקין הישראלית, המשמשת כגוף הפיננסי והניהולי המייצג את הקהילה. המרכז של הקהילה נמצא בקהילת הפייסבוק התוססת שמכילה יותר מאלף חברים ועמוסה בבדיחות, סיפורים ודיונים.
אתר עמותת טולקין הישראלית |  קבוצת הפייסבוק של חובבי טולקין בישראל

 

קהילת הארי פוטר לבוגרים

קהילת הארי פוטר לבוגרים

קהילת הארי פוטר לבוגרים היא קבוצת אנשים בני כל הגילים אשר בעשור האחרון חקרה את סדרת ספרי הארי פוטר בגישה אקדמית, הפעילה פורומים בנושא ויצרה מאגרי מידע מקיפים ומרתקים. בשנים האחרונות חברי הקהילה מתמקדים בפעילות חברתית. הם משתתפים מדי שנה בכנסי עולמות ומיתופיה, ומדי חנוכה מקיימים את כנס חנוכדברא, המוקדש כולו להארי פוטר.

הצטרפו לדף הפייסבוק כדי לדון בנושאים הפוטריסטיים החמים האחרונים ולהתעדכן במועדי המפגשים והכנסים.

 

קהילת הצב נוע ינוע – חובבי טרי פראצ'ט

נישא על גבם של ארבעת הפילים בריליה, ט'פון הגדול, טובול וג'ראקין שנישאים על גבו של הצב הקוסמי א'טואין, עולם הדיסק טומן בחובו כשף והרפתקאות מרתקות. ממישורי סטו למדבריות קלאטץ', מיבשת משקל הנגד לפסגות אייל, הגיבורים והגיבורות של פראצ'ט מדלגים בין שנינות ופארודיה חסרי מעצורים לבין קוי עלילה עוצרי נשימה.

קהילת "הצב נוע ינוע – חובבי טרי פראצ'ט בישראל" הוקמה כדי לדון ולהנות יחד מהמורשת הייחודית והענפה שהשאיר אחריו סר טרי פראצ'ט. הפעילות מתרכזת בקבוצת הפייסבוק שלנו, שבה אנו דנים בספרי עולם הדיסק וספריו הנוספים של פראצ'ט. בנוסף, אנחנו מקיימים מפגשי קהילה, מועדוני קריאה וחוגגים יחד חגים ומועדים חשובים בעולם הדיסק.

הקהילה הולכת וגדלה ואנחנו שמחים להכיר עוד ועוד חובבי פראצ'ט ולהכיר את פראצ'ט לעוד ועוד חובבי ספרות. החל מ2016, אנו גאים להיות חלק מכנס "מיתופיה".