כנס מיתופיה 2024

- - - - - ב- 22 באוגוסט בספרית משה שכטר במודיעין

טד שיר של אש ושל קרח / ד"ר ראובן נוה, נגה פרנקל וישי יוזביץ

תלמיד נאמן או מורד? / ד"ר ראובן נוה

בראיונותיו נוהג מרטין להזכיר את ג'.ר.ר. טולקין, מחד תוך ציון החוב הגדול לספריו ומאידך תוך הדגשת הבידול ביניהם וההבהרה עד כמה הוא היה עושה את הדברים אחרת. נראה שרוב חובבי הפנטזיה מסכימים עם היותו של מרטין היפוכו של טולקין – אבל מן הראוי לתהות האמנם זה כך והאם הביקורת שמרטין מפנה כלפי טולקין לא מעידה לעתים דווקא על חולשותיו שלו.

ד"ר ראובן נוה: טולקינאי ואב לשלושה. מוסיקולוג בעברו, אלגוריתמאי ומהנדס תוכנה בהווה. הרצה במגוון נושאים בכנסים בארץ ובחו"ל.

בין ואליריה להארנהל – מקומות מקוללים בשיר של אש ושל קרח / ישי יוזביץ

אחת התופעות המעניינות ביותר בסדרת שיר של אש ושל קרח היא קללות ומקומות מקוללים. בהרצאה נעסוק בשני המקומות המקוללים ביותר בעולם זה, ואליריה העתיקה והארנהל. נראה מה משותף ומה שונה ביניהם, נשווה אותם למקומות דומים בעולם ונשאל מה גרם לקללה והאם ניתן להתחמק ממנה.

ישי יוזביץ: בן 15.5, טולקינאי, מרטיניסט, פוטריסט, חובב היסטוריה מושבע, חבר באגודת הריצ'רדיאנים ודלוק על ג'יין גריי. בין תחביביו ניתן למנות גם: כתיבה, סיף, הלחנה, חשיבה בקופסה, ויכוח והמצאת תיאוריות קונספירציה חדשות לבקרים.

זאב במעלה המלך / נגה פרנקל

רוב האנשים חושבים שאדארד סטארק נכשל במעלה מלך בגלל טעויות שהוא עשה, בגלל תמימות, טיפשות או אידאליזם. האמת היא שאדארד היה שחקן פוליטי מיומן שכמעט וניצח במשחקי הכס, ויותר מפעם אחת.

בהרצאה נסתכל על קווי הזמן שכמעט וקרו ונבין האם היה לו אי-פעם סיכוי אמיתי.

נגה פרנקל: העבירה כמות לא לחלוטין שפויה של שעות בהקשבה לפודקסטים על שיר של אש ושל קרח, ובעולם מקביל היתה עובדת בניתוח הספרים. לרוע מזלה, היא נאלצת לעבוד בהייטק.