כנס מיתופיה 2024

- - - - - ב- 22 באוגוסט בספרית משה שכטר במודיעין

TED מעורב מודיעיני

 

הקסם של אמבר / עו"ד שירה אבנת

בעולם של סדרת "אמבר" של רוג'ר זילאזני יש לא מעט דרכים לעשות קסמים. ההרצאה תעסוק בסוגי הקסם השונים ומה נדרש כדי לעשות בהם שימוש.

עו"ד שירה אבנת: חובבת מדע בדיוני ופנטזיה מגיל צעיר, מתנדבת ומרצה בכנסים, עובדת בשירות המדינה.

 

הארי פוטר וגביע האש – פתרון לחור בעלילה / עו"ד יוליה גוטניק

כידוע, הספר 'הארי פוטר וגביע האש' סובל מחור גדול בעלילה. האמנם כל עניין הטורניר המשולש היה חיוני רק בשביל לגרום להארי לגעת בסוף במפתח מעבר? התשובה המפתיעה היא שכן! בהרצאה נציע הסבר מדוע אין מדובר בחור בעלילה אחרי הכל.

עו"ד יוליה גוטניק: מרצה, אשת סגל בכנסים, פוטריסטית וטולקינאית ותיקה.‎

 

לובליה סאקוויל באגינס – חולייה בשרשרת / נבט  טחנאי

בדמות שחשבנו שאנחנו אוהבים לשנוא כמעט עד סוף הספר, יש יותר מכפי הנראה לעין. בהרצאה זו אנסה לשפוך אור על הדמות המרתקת הזו, על משמעויותיה, מקורות ההשראה האפשריים שלה וגלגוליה המאוחרים יותר.

נבט טחנאי: טולקינאית, פוטריסטית וחובבת ספרות אנגלית, בעלת נטייה קלה להשתתף במופעי הקראות.

 

מחשבות על האומן ומרגריטה מאת מיכאיל בולגקוב / ד"ר ורה שיכלמן

הספר האומן ומרגריטה שוזר בתוכו עלילה המתרחשת באווירה הסטליניסטית הדכאנית של שנות ה-30, עם קורותיו הבדיוניים של השטן שמחליט לקפוץ לביקור במוסקבה עם פמלייתו הססגונית, ועם פרשנות יצירתית על מערכת היחסים בין ישו לפונטיוס פילטוס. תוכנו של הספר הוא ייחודי מאוד הן לספרות הרוסית של זמנה, והן לכתיבתו של הסופר עצמו. ייחודיות הספר העלתה אצל מבקרים שאלות רבות – החל מפרשנות תוכנו של הספר וכלה בסיבה שבגללה הסופר בחר לכתוב אותו מלכתחילה. בהרצאה נדון בקצרה ברקע לכתיבת הספר, בסיפור העלילה ובפרשנויות השונות שהוצעו לו לאורך השנים.

ד"ר ורה שיכלמן: פוסט-דוקטורנטית למשפטים באוניברסיטה העברית וחובבת ספרות בזמנה הפנוי.